Стоматолог назвав не пов’язані з їжею причини пожовтіння зубів

stomatolog_zubi

Зубна емаль може жовтіти не лише через шкідливі звички, але, наприклад, і через хворобу нирок, розповів професійний стоматолог. Він назвав інші неочевидні причини погіршення кольору зубів, у тому числі й не пов’язані з їжею. 

Найбанальнішою причиною пожовтіння зубів лікар назвав поганий догляд за ротовою порожниною: пропуск чисток зубів, зменшення часу чищення. Він звернув увагу на те, що зубна емаль спочатку не може бути сліпучо-білою, а у багатьох людей вона має явно виражений відтінок. З віком, додав він, колір зубів змінюється не на краще. Прискорюють цей процес шкідливі звички: куріння, захоплення газованими напоями, вином, продуктами з великою кількістю барвників.

Велике значення має і вода, додав стоматолог. На стан зубів можуть впливати залізо та мікроелементи, що містяться у великій кількості у воді, особливо у великих містах.

Про те, що суворі дієти можуть призводити до проблем із зубами, говорилося вже неодноразово. Тому, перш ніж боротися з вагою, необхідно підібрати різноманітне за вмістом мікроелементів та вітамінів харчування. Також потрібно пам’ятати про сокові дієти та детокси, адже кислота з фруктів може стати причиною розвитку карієсу. Тому свіжі соки потрібно пити тільки через трубочку.

На стан емалі впливає і робота слинних залоз. У деяких людей виділення слини провокує утворення на зубах нальоту, який може мати жовтий відтінок, пояснив він. Впоратися з цією проблемою допомагають регулярні чищення зубів у кабінеті стоматолога-гігієніста.

«Зуби можуть жовтіти при захворюваннях нирок та надниркових залоз, при хворобах крові, флюорозі (надлишку фтору, наприклад, через воду). Прийом антибіотиків також може негативно позначитися на відтінку емалі зубів, — попередив стоматолог. — І, звичайно, не можна не сказати про цукор. Він завжди відкладає відбиток на зубній емалі, і він, як правило, має жовтуватий відтінок».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2022-11-02