Стоматолог розповіла про шкоду деяких зубних щіток

Неякісні зубні щітки із товстими щетинками не очищають зуби від нальоту, попередила стоматолог. Вона розповіла про шкоду деяких зубних щіток і дала поради щодо вибору оптимального засобу для догляду за порожниною рота.

Сама собою зубна щітка не завдає шкоди, а допомагає стежити за гігієною рота. Шкідливість може завдати неправильно підібрана щітка та її жорсткість, небезпечна техніка чищення зубів або надто довге використання однієї зубної щітки, пояснила стоматолог.

Щітки найчастіше виготовляють із синтетичних волокон, і у неякісних щетинках дуже товсті. Вони не проникають у важкодоступні місця у роті і погано справляються зі своєю головною функцією – не очищають зуби, залишають зубний наліт. Через це розвивається карієс.

Найчастіше стоматологи рекомендують середню жорсткість щітки, адже тверда щітка мало кому підходить. Пацієнтам з підвищеною чутливістю зубів, тонкою емаллю, пародонтитом та іншими ураженнями твердої тканини найкраще підійде м’яка щітка.

Техніка чищення зубів також може завдати шкоди зубам та яснам, продовжила співрозмовниця «Ленты.ру». Якщо докладати надто великих зусиль при чищенні зубів, то щіткою можна травмувати ясна, слизову оболонку порожнини рота і навіть зуби. Це в свою чергу може призвести до кровоточивості ясен та витончення емалі.

Тип зубної щітки також відіграє велику роль. Електричні зубні щітки розробили для людей із проблемами з опорно-руховим апаратом, механічний рух щітки замінював природний рух рук під час чищення зубів. І зараз такі зубні щітки поширені по всьому світу та спрощують життя багатьох людей. Але стоматологи не рекомендують використовувати електричну щітку пацієнтам із підвищеною чутливістю зубів.

«Механічні рухи разом із природними рухами руки можуть чинити сильний тиск як на м’які тканини ротової порожнини, так і на зубну емаль, — пояснила лікар. — Але деякі бренди випускають електрощітки зі страхувальним механізмом. Коли прилад фіксує надмірний тиск, подає звуковий сигнал».

Серед фахівців є різні думки щодо ефективності ультразвукових щіток. Дехто вважає, що така щітка може руйнувати вініри і навіть здатна спровокувати відкол зуба або пломби. Але це може статися тільки з неякісними вінірами і при погано виконаному пломбуванні, заспокоїла стоматолог.

Ультразвукова щітка – найбільш ефективний інструмент для підтримки гігієни рота.

Будь-яку щітку потрібно міняти раз на три місяці. І найкраще її підбирати зі стоматологом, підсумувала фахівець.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2022-12-29