Україна домовилася про постачання зерна з Польщею та Словаччиною

UZ

Україна домовилася зі Словаччиною ліцензувати імпорт зерна Київ відкличе позов до СОТ до Словаччини найближчими днями. Міністри сільського господарства Польщі та України у зерновому питанні шукають взаємовигідне рішення, повідомив Мінсільгосп України. 

Представник міністерства сільського господарства Словаччини Крістіна Юричкова повідомила агентство TASR про онлайн-зустріч, що відбулася 20 вересня. Сторони домовилися регулювати торгівлю зерном ліцензіями. Однак поки ліцензування не працюватиме коректно, влада Словаччини продовжує введену 16 вересня заборону. Попередньо обмеження на ввезення українського зерна до Словаччини триватиме до кінця 2023 року.

За словами пані Юричкової, міністр сільського господарства Словаччини Йозеф Біреш попросив свого колегу відкликати позов до Світової організації торгівлі (СОТ), а також відновити торгівлю словацькою продукцією в Україні. «Міністр сільського господарства України Микола Сольський пообіцяв вжити заходів до 20 вересня», – зазначила Крістіна Юричкова.

21 вересня міністр сільського господарства України Микола Сольський провів телефонну розмову з польським колегою Робертом Телусом, повідомляє прес-служба мінсільгоспу України. Міністри домовилися знайти рішення, яке враховує інтереси обох країн. Найближчим часом Польща та Україна «вироблять варіант взаємодії з питань експорту». Наступні переговори заплановані найближчими днями.

16 вересня єврокомісія не стала продовжувати ембарго на постачання зернових з України до п’яти близьких до республік країн — Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини. У відповідь на це Словаччина, Польща та Угорщина запровадили одностороннє ембарго на частину сільгосппродукції України. Через заборону Київ подав позови до СОТ та зазначив, що «деякі друзі в Європі» підігрують Москві.

Єврокомісія заявила, що державам-членам «не дозволено вживати односторонніх заходів у сфері торгівлі», проте висловила готовність втрутитися у захист Польщі, Словаччини та Угорщини, повідомляє Financial Times.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2023-09-21