Вирішено проблему дефіциту вітаміну A у світі

vitamin_A

Вчені з Інституту інтегративних досліджень раку Коха Массачусетського технологічного інституту вирішили проблему усунення дефіциту вітаміну A у світі. Для цього вони пропонують використовувати унікальну технологію збагачення продуктів мікрочастинками з’єднання. Результати роботи опубліковані в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS). 

Дефіцит вітаміну А є основною причиною сліпоти у світі, а в деяких випадках він навіть може призвести до смерті. За підрахунками експертів, близько третини світового населення дітей дошкільного віку страждають на дефіцит цієї речовини, особливо в країнах Африки на південь від Сахари та Південної Азії. Вітамін А дуже важливий не тільки для зору, але і для нормального функціонування імунної системи, а також серця та легень. Однак це досить нестабільна молекула, яка чутлива до температури та ультрафіолетового випромінювання.

Щоб довше зберегти корисні властивості речовини, дослідники застосували технологію інкапсулювання. Вони обернули вітамін оболонкою з полімеру BMC, який вже схвалений FDA (Управління з контролю за продуктами та ліками США) для використання у ліках та харчових добавках.

Після змішування вітаміну А з полімером сформувалися частинки діаметром від 100 до 200 мікронів. У процесі тестування ефективності вчені додали ці мікрочастинки в бульйонні кубики і борошно, як у процесі зберігання, так і при приготуванні. Вітамін зберігав свої біологічно активні властивості навіть при 40 градусах за Цельсієм та 75-відсотковою вологістю. Він також виявився стійким до розкладання під впливом яскравого світла, високих температур та киплячої води.

Експерименти показали, що у добровольців, які вживали інкапсульований вітамін А в хлібі, показник цієї сполуки в крові був на тому ж рівні, що й у людей, які приймали вітамін у традиційній формі, що вказує на те, що він легко вивільняється в організмі. Наразі дві компанії отримали ліцензію для використання технології у харчовій промисловості.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2022-12-15