Жінкам пояснили користь регулярних оргазмів

Досягнення кульмінації в сексі – це не лише приємний, а й важливий для здоров’я організму процес, – розповіла психолог-сексолог Світлана Фаст. 

Фахівець пояснила: у момент оргазму активізуються різні зони мозку та тіла, викликаючи низку реакцій, які сприятливо впливають на фізіологію та емоції. Зокрема нормалізують гормональний баланс.

«Регулярні оргазми можуть допомогти підтримувати належний рівень важливого жіночого гормону естрогену. Естроген покращує кровотік у статевих органах, стабілізує менструальний цикл та підтримує здоров’я ендометрію матки, що є фундаментально важливим для жінок у репродуктивному періоді», — розповіла сексолог.

Під час оргазму у жінок також трохи зростає рівень тестостерону, а він сприяє посиленню сексуального потягу та задоволення та впливає на енергію та загальну сексуальність, додала Фаст.

Пік оргазму супроводжується виділенням окситоцину, відомого як «гормон кохання». Він сприяє встановленню близькості з партнером, посилює емоційні зв’язки, підвищує рівень довіри та створює глибші інтимні зв’язки. Окситоцин також покращує настрій та знижує рівень стресу

Оргазм також покращує якість сну, оскільки він позитивно впливає на вироблення пролактину — гормону, який відповідає за відчуття задоволення та розслаблення, зазначила сексолог. Також у момент кульмінації, за її словами, відбувається вивільнення ендорфінів – природних анальгетиків та «гормонів щастя».

Вони допомагають упоратися зі стресом, покращують настрій, створюють відчуття блаженства та сприяють підвищенню загального позитивного настрою у жінки. Таким чином, оргазми допомагають боротися з депресією та покращують емоційний стан, наголосила фахівець.

Крім того, під час оргазму відбувається низка фізіологічних змін, які благотворно впливають на організм жінки.

Серцевий ритм прискорюється, дихання стає інтенсивнішим, кров’яний тиск підвищується. Паралельно м’язи м’яза тазового дна скорочуються, що покращує кровообіг у ділянці малого тазу. Це сприяє зміцненню м’язів матки та піхви, а також підвищенню тонусу сечового міхура

Крім фізіологічних аспектів, оргазм відіграє значну роль у психологічному добробуті жінки, сприяючи формуванню позитивного ставлення до власного тіла та сексуальності, створюючи почуття внутрішньої гармонії та задоволення, – додала лікар.

Раніше повідомлялося про неочевидну причину зрад у щасливому шлюбі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2024-04-18