Перший трильйонер в історії Ілон Маск офіційно розпочав масштабне розширення доступу до свого нового амбітного проєкту — платіжного сервісу X Money. Інтегрований безпосередньо в соціальну мережу X (колишній Twitter), цей інструмент дозволить користувачам купувати акції та криптовалюту, не виходячи зі своєї стрічки новин, перетворюючи платформу на глобальний фінансовий хаб.
Необанк у стрічці новин: як працюватиме X Money
Очільником проєкту X Money став Друв Батура, який заради цього залишив компанію Tesla після понад десяти років успішної роботи. На початковому етапі банківський інструмент став доступним для обмеженого кола преміум-користувачів у США. Фінансову інфраструктуру сервісу розробили у стратегічному партнерстві з Cross River Bank та платіжним гігантом Visa.
Однією з головних «фішок» для перших користувачів стане можливість замовити ексклюзивну металеву дебетову картку Visa, на якій поруч із повним ім’ям буде викарбувано унікальний нікнейм власника із соцмережі X.
Запуск фінтех-платформи відбувся із невеликою затримкою (реліз планувався на квітень), але у дуже вдалий момент — одразу після успішного та історичного виходу на біржу (IPO) материнської компанії SpaceX, акції якої нещодавно почали офіційно торгуватися на фондовому ринку.
Ключові функції фінансової платформи Маска:
-
Торгівля в один клік (Smart Cashtags): Користувачам більше не потрібні сторонні брокерські додатки. Гортаючи стрічку X, можна буде бачити живі графіки ринкових активів і купувати чи продавати акції та цифрові активи безпосередньо під публікаціями про них.
-
Повноцінний необанк: Платформа дозволить зберігати кошти, здійснювати миттєві P2P-перекази та оплачувати послуги. Раннім тестувальникам обіцяють привабливі умови: 3% кешбеку на покупки та солідні 6% річних на залишок власних коштів.
-
Криптовалютна інтеграція: Хоча старт фокусується на традиційній фіатній валюті, команда вже активно готує інтеграцію улюбленого цифрового активу Маска — Dogecoin, а також інших криптовалют. Для цього Маск уже заздалегідь отримав ліцензії на переказ грошей у понад 40 штатах США.
«Ми хочемо зробити так, щоб за бажання ви могли повністю прожити своє життя всередині додатка X», — заявляв мільярдер під час зустрічі зі співробітниками.
Глобальна мета Ілона Маска — залучити до X Money 1 мільярд користувачів і створити західний аналог китайського суперзастосунку WeChat. Платформа має об’єднати всі фінансові потоки бізнес-імперії Маска (включно з xAI та SpaceX), сумарна оцінка яких у межах спільного холдингу сягає космічних $1,25 трлн. Через X Money проходитимуть усі транзакції: від щомісячної оплати супутникового інтернету Starlink до швидких донатів улюбленим авторам контенту.
Раніше повідомлялося, що капітал Ілона Маска обійшов ринкову вартість біткоїна.








