«Якщо ми будуємо підприємства – значить влада на території створила сприятливий клімат», – Олексій Вадатурський

Економіка України розвивається і яскраве тому підтвердження мегапроект компанії “Нібулон”, який реалізовується в Запорізькій області. Тут на березі притоки Дніпра триває будівництво річкового перевантажувального термінала – вже третього в регіоні.

Олексій Вадатурський і Костянтин Бриль на будівництві зернового темінала село Тернівка

11 квітня сюди, в село Тернівка, Вільнянського району з робочим візитом завітали засновник та власник компанії “Нібулон” – Олексій Опанасович Вадатурський та голова губернатор Запорізької ОДА – Костянтин Бриль. Першою локацією візиту став берег річки, де відбулося зариблення, в води Плоскої Осокорівки було випущено понад 1,7 тонн мальків строкатого товстолобика на загальну суму понад 100 тис. грн.

Коментуючи подію, губернатор Запорізької області Костянтин Бриль заявив: “Нібулон – це єдина компанія, яка при будівництві своїх об’єктів відповідає за оновлення екологічного фону і впроваджує екологічні заходи. Я впевнений, що на даний момент цим повинні займатися всі, тим більше, що ця риба закуплена у запорізького виробника з міста Пологи, який займається її розведенням. І місцеві товаровиробники грошей заробили і Дніпро отримав малька товстолобика”.

«Якби наша компанія не прийшла у село, не прочистила дно річки, то через 3-5 років, тут все заросло б очеретом, а вся риба зникла – це загрожувало б лише екологічним лихом,» – пояснив Олексій Вадатурський.

«Наступний етап зариблення відбудеться вже після завершення будівництва об’єкта. Загальна сума компенсаційних заходів складе 670 тис. грн. Ми переконані, що проведені заходи матимуть позитивний ефект для збереження екосистеми річки Дніпро. Адже свідоме ставлення до природи є стандартом роботи компанії «НІБУЛОН», –  повідомила інженер з охорони навколишнього природного середовища компанії «НІБУЛОН» Ірина Плошник.


Олексій Вадатурський і Костянтин Бриль
на зарибленні річки Плоска Осокорівка

Після цього ще протягом півгодини Костянтин Бриль і Олексій Вадатурський відповідали на питання місцевих жителів, які із задоволенням і зацікавленістю дискутували з гостями.

Другим місцем, яке відвідали глава “Нібулона” і губернатор Запоріжжя стало саме будівництво. Побувавши тут можна сказати одне – це видовище вражає. Ще в березні місяці тут була звичайна балка поросла очеретом, а зараз ці околиці перетворилися до невпізнання. Описати те, що відбувається тут неможливо, це треба бачити, тут розгорнулася по-справжньому грандіозне будівництво.

Вадатурський та Бриль на будівництві зернового терміналу

«Будувати саме тут наш новий потужний перевантажувальний термінал – це ініціатива передусім Костянтина Івановича Бриля. Хочу підкреслити, що будівництво термінала було б неможливе без підтримки облдержадміністрації та всіх тих позитивних змін, які відбулися в Україні останнім часом. Нині в нашій державі створено умови для розвитку бізнесу. Якщо ми будуємо підприємства – значить влада на території створила сприятливий клімат. Там, де не створюються умови, інвестор працювати не буде і не вкладатиме кошти у розвиток території та соціальні об’єкти. Розуміючи це, влада реально працює над розвитком територій та робить усе, аби податки залишалися на місцях. До цього ТОВ СП «НІБУЛОН» було реалізовано проект з будівництва перевантажувального термінала в Біленькому вартістю близько 20 мільйонів доларів США. Раніше на місці цього об’єкта по суті було звалище. Якщо говорити про новий термінал у Тернівці, завершити його будівництво ми плануємо до 1 липня 2019 року. Це надскладна робота, адже через торф’яні пласти нам доводиться створювати пальове поле. Також потрібне облаштування підходу до Дніпра. Та я впевнений, у новому маркетинговому році термінал ТОВ СП «НІБУЛОН» у Тернівці почне працювати з аграріями,» – підкреслив Олексій Вадатурський.

Будівництво йде повним ходом

За його словами до цього часу сільгосптоваровиробники Вільнянського районгу змушені були транспортувати зерно за 150 км звідси через Запоріжжя до перевантажувальних терміналів компанії у Біленькому та Кам’янці-Дніпровській, або навіть до Миколаєва, Херсона або Одеси. Це, безумовно, позначалось на якості доріг та вартості зерна:

«Наша компанія сьогодні робить все для аграрного сектора, щоб зерно транспортувалося автотранспортом виключно на відстані 30-40 км, а дороги – не руйнувалися. Для місцевих аграріїв це: додатковий дохід – 200 грн на кожну тонну, а також можливість у більшості випадків відмовитися від великотоннажного автомобільного транспорту,» – підкреслив Олексій Вадатурський.

Вадатурський та Бриль розмовляють з будівельниками

«У подальших планах компанії «НІБУЛОН» відновлення певних ділянок автошляхів села, а також будівництво об’їзного автомобільного шляху до підприємства компанії, який виключить рух великотоннажних машин через село; перекриття даху в місцевій школі; відновлення місцевого клубу зі спортивною залою; проведення освітлення на вулицях села; благоустрій центру села як місця для дозвілля місцевих мешканців, та інше. Близько ста працівників майбутнього термінала, який розпочне свою роботу вже в липні, будуть працевлаштовані саме з числа місцевого населення. Щорічно нове підприємство сплачуватиме близько 5 млн грн податків до бюджету села, який до цього часу складав лише 1,5 млн, що також сприятиме вирішенню проблем громади. Земснаряд компанії працюватиме тут для очищення дна річки і після будівництва об’єкта, адже компанія планує привести до ладу та благоустроїти узбережжя», – зазначив очільник «НІБУЛОНу».

Дивовижно, але багатьох будівельників Вадатурський пам’ятає в обличчя і по імені

В цілому, після сьогоднішньої поїздки у мене як пересічного українця склалося приємне враження від побаченого. Більше того, з’явилася впевненість, що в Україні вже є позитивні зрушення і «НІБУЛОН»  яскравий приклад  ефективної співпраці влади, бізнесу і громади.

Ми і надалі будемо інформувати вас про реалізацію цього, без перебільшення, мегапроекту компанії «НІБУЛОН».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2019-04-14