«Нові ворота для українського експорту»: на Запоріжжі «НІБУЛОН» запустив свій 27-й термінал

2 липня відбулася урочиста церемонія введення в експлуатацію перевантажувального термінала філії «Тернівська» ТОВ СП «НІБУЛОН». Це нове високототехнологічне підприємство у с. Тернівка Вільнянського району Запорізької області вже розпочало свою роботу і готове приймати зерно нового врожаю. Він став третім таким підприємством в Запорізькій області, чим не може похизуватись жоден регіон України.

Так виглядає термінал з висоти пташиного польоту

На урочисту церемонію відкриття були запрошені місцеві жителі, керівники сільськогосподарських та  фермерських господарств  Запорізької і сусідньої Дніпропетровської областей. Серед почесних гостей були також і виконуюча обов’язки голови Запорізької ОДА Елла Слепян, колишній очільник регіону Костянтин Бриль, президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков, заступник Міністра аграрної політика та продовольства  України  Володимир  Топчій, асоційований директор, старший банкір представництва Європейського банку реконтрукції і родвитку в Україні, Марія Огородникова інші посадовці та представники іноземних компаній-постачальників обладнання.

Олексій Вадатурський і екс-голова Запорізької ОДА Костянтин Бриль

Вже з  10-ї години ранку гостей розважали зірки Запорізької філармонії. Організатори потурбувалися, щоб гості почувалися комфортно. Тому у спекотний день забезпечили всім учасникам стильні головні убори з символікою «НІБУЛОНУ», роздавали морозиво і воду, встановили величезний намет для гостей, де пригощали різними смаколиками під музичний супровід квартету.

На свято прийшло багато місцевих жителів

За словами генерального директора «НІБУЛОНа» Олексія Вадатурського, зведення термінала філії «Тернівська» було сповнене складних, але тим і цікавих виробничих викликів. Зокрема компанії довелося:
– організувати злагоджену роботу з 170 партнерами з різних куточків України і 10 країн світу;
– перемістити пів мільйона тонн ґрунтів для того, щоб вирівняти територію під нове підприємство тільки на суші і стільки ж під час днопоглиблення річки – всього 1 млн тонн ґрунтів!!!
– прокопати канал до термінала довжиною 2 км, глибиною 4 м і шириною 40 м на місці, де ніколи не було річки, а всього відновити до 15 км судноплавного шляху;
– вкласти у будівництво такі об‘єми залізобетону, які можна прирівняти до будівництва 60 км бетонної автостради;
– забити 3500 паль, з яких, якщо вирівняти в одну довжину, вийде 105 км бордюру – відстань між Запоріжжям і Дніпром;
– координувати роботу 1500 будівельників, які мають працювати як єдиний бездоганний механізм.


Прочитавши все це, ви зрозумієте чому, окрім «НІБУЛОНа», ніхто сьогодні так не будує в Україні. Це не просто важко, це надважко і надскладно.

Звичайно ж не міг оминути увагою цю подію і екс-голова Запорізької ОДА Костянтин Бриль, за сприяння якого створювали всі умови, аби не допустити ані бюрократичних, ані корупційних перепон для будівництва. Олексій Вадатурський підтвердив, що інвестиційний клімат, створений для компанії в Запорізькій області, максимально сприяв реалізації проєкту. «Діяльність нашої компанії – це як лакмусовий папірець інвестиційної привабливості регіону. На Херсонщині після першого нашого термінала побудували 8 нових підприємств, на Запоріжжі – 10. Коли ми ідемо в регіон працювати – це сигнал іншим: раз «НІБУЛОН» може, то і ви можете заходити», – відзначив він.

Костянтин Бриль приклав максимум зусиль для здолання всіх бюрократичних перепон

Проєкт із відродження судноплавства на Дніпрі та Південному Бузі, в рамках якого «НІБУЛОН» будує річкові перевантажувальні термінали, першим серед міжнародних фінансових структур підтримав Європейський банк реконструкції та розвитку. Асоційований директор, старший банкір представництва ЄБРР в Україні Марія Огороднікова відзначила, що банк і надалі сподівається продовжувати співпрацю із компанією і бути частиною тієї великої роботи, яку робить підприємство для розвитку аграрного сектору в Україні.

Марія ОгородніковаАсоційований директор, старший банкір представництва ЄБРР в Україні

У свою чергу президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков заявив, що саме із таких компаній, як «НІБУЛОН», які вкладають кошти на батьківщині, починається притік інвестицій в економіку.

«Ви стаєте ще одними воротами для експорту української висококласної продукції на зовнішній світ, ви з’являєтесь на карті як точка, з якою у світі рахуються. І це дійсно, перемога керівництва, команди «НІБУЛОН», це перемога місцевої влади, яка підтримала вас на цьому  дуже непростому шляху. І це перемога всіх тут присутніх місцевих громадян, які відкрили свої серця, довірились, повірили в цей проєкт», – додав Г. Чижиков.

президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков

За словами заступника міністра аграрної політики та продовольства України Володимира Топчія, реалізація таких проєктів, як розбудова річкової аграрної інфраструктури – це значна інвестиція в майбутній розвиток не лише сільського господарства, але й економіки в цілому.

заступник міністра аграрної політики та продовольства України Володимир Топчій

У свою чергу О.Вадатурський подякував усій команді «НІБУЛОНа» та всім будівельникам за роботу:

«Якби не ваша самовіддана праця, то ми не змогли би збудувати за такий короткий час цей об’єкт. На цьому об’єкті працювало більше 1500 будівельників в надскладних погодних умовах: і в зливу, і спеку. Збудувати такий об’єкт – це дуже виснажлива, дуже важка праця».

Олексій Вадатурський

Що дає це для області?

«Поява такого об’єкта економічно вигідна сільгоспвиробникам, адже на кожній тонні зерна вони за рахунок зменшення логістичних витрат зможуть отримувати до $10 прибутку. Крім того, завдяки тому, що ми розвантажимо автомобільні дороги на понад 12,5 тис. вантажівок на рік і переведемо ці вантажі на річковий транспорт, Запорізька область може економити щорічно щонайменше 300 млн грн на ремонтах доріг. Передусім, у самому Запоріжжі, де зерновози їхали раніше прямо через місто», – відзначив Олексій Вадатурський.

Він також додав, що підготовка до введення в експлуатацію термінала включала в себе і роботу із підхідними водними шляхами.

Робоча вежа – одна з основних споруд терміналу


«Через замулення і обміління щороку Україна втрачає до 100 км водних артерій. Ми ж тільки на цьому об’єкті змогли організувати безпечне судноплавство на майже 15-кілометровому відрізку водного шляху. Тут будуть ходити великотоннажні судна із глибиною осадки до 4 м. Тобто це судна морського, а не річкового класу», – сказав гендиректор «НІБУЛОНа».

За словами т. в. о. голови Запорізької облдержадміністрації Елли Слепян, завдяки терміналу в громаді Тернівки буде створено 120 нових робочих місць, а податкові надходження в місцевий бюджет щороку становитимуть не менш як 5 млн грн.

Елла Слепянв. о. голови Запорізької облдержадміністрації

Прихід компанії в с. Тернівка мав неабияке соціальне значення для місцевих мешканців, адже це не лише нові робочі місця з гідною заробітною платою, а й відповідальний підхід інвестора до вирішення проблем населення. Так, вже на сьогодні за сприяння компанії ведеться укладання асфальтобетонного покриття на сільських дорогах загальною площею понад 21 тис. квадратних метрів (близько 4 км), а також обсипка шлаком решти доріг. Окрім того, вже укладено договір з підрядною організацією на перекриття до нового навчального року покрівлі приміщення місцевої школи. Також за кошти компанії буде відремонтовано будинок культури із прилеглим до нього спортивним комплексом, приведено в належний стан центр села. Наразі ведеться підготовка проєкту  водопостачання для трьох соціально значимих об’єктів села: школа, дитсадок, клуб, що у свою чергу дозволить створити  в цих закладах для дітей та персоналу належні санітарно-гігієнічні умови. 

«Це дуже соціально відповідальний бізнес, він дуже багато робить для громади. Я би хотіла побажати нашій області мати більше таких інвесторів, ми їх із задоволенням зустрічаємо, із задоволенням робимо для них зелену вулицю», – відзначила Е.Слепян.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2019-07-03