Канцерофобія: ознаки раку, якого немає

Сьогодні, коли онкологічні захворювання досить розповсюджені, загрозу становить не лише вони самі, але й явище під назвою канцерофобія. У цьому разі ознаки раку молочної залози відчувають жінки, не хворі на нього. 

 

В даній публікації ми розглянемо, що являє собою канцерофобія та як запобігти цій проблемі, одночасно знизивши ризики захворювання на рак грудей.

Панічна боязнь ознак раку молочної залози

Канцерофобія є досить поширеним патологічним станом, який проявляється в наступному: за відсутності об’єктивних змін в молочних залозах жінка стурбована страхом наявності або можливого виникнення у неї пухлини. Тобто, незважаючи фізичне та психічне здоров`я людини, у неї виникають нав’язливі думки про можливість розвитку страшного ракового захворювання. Ще складніше, коли жінка переконана, що пухлина вже з’явилася в грудях, але лікарі чомусь не можуть її знайти. Такий стан здатен створити низку проблем для психологічного стану жінки. Більш того, можлива поява деяких фізичних негараздів, серед яких:

  • погіршення самопочуття;

  • втрата апетиту;

  • зниження маси тіла;

  • больовий симптом.

Врешті решт, такі стани небезпечні ще більшим зміцненням переконання в наявності ракового захворювання та підсиленням страху внаслідок цього.

Небезпека фантомних ознак раку молочної залози

Найчастіше побоювання захворіти на рак грудей не стимулюють жінку йти до лікаря, а навпаки, змушують її уникати цього. І тут полягає основна небезпека канцерофобії.

Замість професійної консультації та обстеження люди з канцерофобією проводять дуже багато часу, читаючи симптоми онкозахворювань в інтернеті та цікавлячись методами нетрадиційної медицини. Найгірше те, що таким чином можна пропустити реальні захворювання. Тобто, ця позиція може призвести до втрати того часу, коли легкі та прості лікувальні заходи могли бути ефективними. Якщо розвинуться важкі ускладнення, лікування вимагатиме складних, часом травматичних методів.

Консультація щодо ознак раку молочної залози

Найефективніший спосіб боротьби з проблемою — консультація одразу у двох спеціалістів: мамолога та психолога.

Вірогідно, лікар-мамолог поставить менш страшний діагноз, наприклад, фіброзно-кістозна мастопатія лікування буде призначене, й це допоможе заспокоїтися.

Також фахівці допоможуть трансформувати канцерофобію в раціональне піклування про своє здоров’я, яке включає, передусім, регулярні профілактичні огляди у лікаря, самообстеження та здоровий спосіб життя.

Головне — це пам’ятати, що онкологія в наш час не є вироком, а точний та своєчасний діагноз дозволить визначити тактику ефективного лікування й таким чином досягти повного одужання.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2020-02-16