Лікар розповіла про вплив дефіциту вітаміну D на настрій

vitamin_D

Про вплив дефіциту вітаміну D на настрій розповіла лікар-терапевт. За її словами, у деяких випадках це може спровокувати депресію. 

«Дефіцит вітаміну D багато в чому розвивається під впливом нашого способу життя: люди все менше бувають на вулиці, тому не одержують необхідної кількості ультрафіолету. Ведуть малорухливий спосіб життя, набирають зайву вагу, тому вітамін D із їжі гірше засвоюється організмом. І, нарешті, незбалансовано харчуються, через що продуктів, багатих цим вітаміном, у їхньому раціоні виявляється просто недостатньо», — сказала фахівець.

Серед продуктів, які містять вітамін D у великих кількостях, фахівець виділила печінку (яловичу, курячу, тріскову рибу), молоко та продукти з нього, а також яєчні жовтки. Проте скласти раціон із необхідною кількістю вітаміну D для конкретної людини може бути проблематично — потреба в ньому індивідуальна, а вміст вітаміну може різнитися залежно від приготування продуктів чи умов зберігання, наголосила експерт.

«В Україні дефіцит вітаміну D спостерігається приблизно у 85 відсотків дорослих. Багато хто про це навіть не знає, а симптоми гіповітамінозу — сильну втому, пригнічений настрій, забудькуватість, проблеми з концентрацією уваги пов’язують зі стресом або, наприклад, часом року», — додала вона.

Найпростіший спосіб виявити, чи достатньо ви отримуєте вітамін D — здати аналіз крові. Правильно інтерпретувати результати повинен фахівець, він допоможе скоригувати дієту і при необхідності призначить потрібне дозування вітаміну.

Ці заходи допоможуть нормалізувати настрій та впоратися із симптомами депресії лише в тому випадку, якщо вони дійсно були спричинені гіповітамінозом. Однак не завжди причина депресії — нестача вітаміну D, для покращення стану може знадобитися психотерапія, а також прийом антидепресантів, уточнила лікарка.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2023-02-16