Лікар розвіяв міфи про корисні властивості алкоголю

alkogolizm

Алкогольним напоям приписують низку корисних властивостей. Ці уявлення часто мають виправдувальний характер для вживання алкоголю у населення, що сприяє збільшенню кількості хворих на алкоголізм та зростанню негативних наслідків, зазначив лікар-нарколог. 

Щоб підняти тиск, потрібно випити чарку коньяку

Уявлення про те, що коньяк має особливі властивості і піднімає тиск, є помилковим, заявив фахівець. «Дослідження довели, що вживання невеликих доз алкоголю сприяє короткочасному зниженню артеріального тиску, а рівень артеріального тиску та ризик розвитку артеріальної гіпертензії більшою мірою корелюють з кількістю вживаного алкоголю на день і тиждень, а не з типом алкогольного напою та патерном споживання». – Розповів він. Фахівець також закликав у жодному разі не замінювати ліки алкоголем, щоб уберегти себе від негативних для здоров’я наслідків.

Алкоголь заспокоює

При вживанні алкоголю у невеликій кількості сп’яніння та відчуття того, що алкоголь розслаблює, триває близько 2 годин, повідомив нарколог.

Регулярне споживання алкоголю для заспокоєння після чергового стресу, важкого робочого тижня часто є несприятливою ознакою початкової стадії формування алкогольної залежності

Алкоголь сприятливо впливає творче мислення

Серед творчих людей існує думка, що алкоголь сприятливо впливає на креативне мислення, сказав Масякін. «Насправді сприятливий ефект алкоголю на творчість є сумнівним та досить суперечливим. Споживання алкоголю знижує обсяг робочої пам’яті та сприяє появі думок, не пов’язаних із завданням чи діяльністю, якою ми зараз займаємося, що іноді дозволяє виявити несподівані зв’язки між ідеями. Алкоголь не підвищує креативні здібності, зате допомагає знизити критичні думки про ідеї, що виникають», — повідомив лікар.

Зазвичай, за його словами, бажання вживати алкоголь посилюється, збільшуються дози споживання, а ось творчі сили з кожною алкоголізацією стають дедалі меншими.

«У дослідженні, яке проводилося у Великій Британії, було доведено, що навіть помірне споживання алкоголю негативно впливає на когнітивні здібності людини, при цьому викликає несприятливі наслідки для мозкової речовини, у тому числі атрофію гіпокампу. Таким чином, можна зробити висновки про те, що споживання алкоголю не тільки не підвищує творчі здібності людини, а може формувати незворотні медичні наслідки для головного мозку», — розповів нарколог.

Алкоголь зігріває

При вживанні невеликої кількості алкоголю на холоді людина відчуває суб’єктивне відчуття припливу тепла, почервоніння та рум’янець на обличчі, а ще притуплення відчуття небезпеки від обмороження та холоду навколо, зазначив фахівець. За його словами, це пов’язано з розширенням кровоносних судин та перерозподілом крові у кровоносному руслі.

Наслідки від цього можуть бути мінімальними, якщо все відбувається в теплому приміщенні. Звичайно, якщо ризик розвитку алкогольної залежності порівнювати з шансом смертельно замерзнути або втратити частину тіла в результаті обмороження

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2023-06-18