Лікар назвала найчастіші ускладнення при грипі

gripp

Грип забирає життя 600 тисяч людей на рік, ускладнення цієї хвороби реєструються у 10-12 відсотків пацієнтів. Про це розповіла кандидат медичних наук, Наталія Логачова. Вона також описала найпоширеніші ускладнення. 

«Будь-який грип небезпечний розвитком важких ускладнень, які бувають і у дітей, і у дорослих, а також ризиком смерті, — сказала лікар. — Згідно з даними ВООЗ, більша частина пацієнтів, у яких встановлений діагноз грип, має легкий або середній перебіг хвороби. Але щороку у світі від грипу вмирають близько 600 тисяч людей. При цьому ускладнення грипу реєструється у 10-12% пацієнтів».

За грипу, за її словами, можуть розвиватися задишка, ціаноз, ознаки грипозної пневмонії, на яку припадає 90 відсотків ускладнень. Це ураження легень та плеври, коли тканина легень втягується. Грипозна пневмонія супроводжується найсильнішою інтоксикацією, і нерідко на висоті лихоманки у пацієнта відзначається порушення, пов’язане з млявістю свідомості, загальмованістю, або може бути збудження і навіть поява галюцинацій.

«На тлі важких або блискавичних форм грипу може розвинутись гострий життєзагрозний стан — інфекційно-токсичний шок. На розвиток такого ускладнення вказують зниження артеріального тиску, виражену тахікардію, різке падіння температури та відключення свідомості, — попередила Логачова. — Такого пацієнта може не стати від поліорганної недостатності та набряку головного мозку. Також може розвиватися респіраторний дистрес-синдром, і такі пацієнти вже протягом доби потребують госпіталізації та переводяться на штучну вентиляцію легень».

Також, як розповіла медик, існують і позалегеневі форми ускладнень. Наприклад, ураження нервової системи та серцево-судинної системи, але вони трапляються нечасто.

Фахівець наголосила: лікаря треба викликати, як тільки хвороба почалася. Особливо це стосується пацієнтів, які мають хронічні захворювання, такі як цукровий діабет, бронхіальна астма, серцева, ниркова, печінкова недостатності, бронхіальна астма, ВІЛ-інфекція, СНІД, а також ожиріння. Пацієнтам, у яких наростають симптоми, з’являється задишка, тримається висока температура, падає артеріальний тиск, потрібно викликати швидку.

«У зоні ризику появи ускладнень грипу знаходяться всі, хто має якісь хронічні захворювання, пов’язані із серцевою недостатністю, легеневі патології. Також виникає небезпека при мікст-інфекції, коли зараження відбувається відразу кількома вірусами, наприклад, грипом А та метапневмовірусом або грипом А та Sars-COV-2. А інфекційно-токсичний шок може розвинутися абсолютно у будь-якого хворого», — сказала лікар.

21 грудня більше сотні дітей у Саратовській області зняли з поїзда, що прямував з Тюмені до Адлера, і відправили до лікарні. Причиною цього стала підвищена температура однієї дівчинки, яку згодом не вдалося врятувати. Потім симптоми ГРВІ зафіксували у понад 80 дітей.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2023-12-24