Офтальмолог розвіяла популярні міфи про контактну корекцію зору

Популярні міфи про контактну корекцію зору розвіяла лікар-офтальмолог, кандидат медичних наук Олена Полуніна. За її словами, астигматизм не є протипоказанням до лінз, як це заведено вважати. 

«У цьому випадку підбираються спеціальні торичні (астигматичні) лінзи. Торичні лінзи дозволяють як виправляти астигматизм, а й інші порушення. Контактна корекція нічим не поступається окулярам», — пояснила вона.

Лікар зазначила, що також поширений міф, що контактна лінза може загубитися чи застрягти десь у вічі. За її словами, така ситуація просто неможлива — задній відділ ока та зовнішня поверхня ока роздягнуті спеціальною оболонкою, захисним бар’єром від попадання за око чужорідного тіла.

Ще один поширений міф, що контактні лінзи призводять до постійних очних інфекцій. Експерт пояснила, що недотримання правил використання, носіння та догляду за лінзами може справді стати причиною очної інфекції. Проте точне дотримання правил повністю виключає їхнє виникнення.

«Часто люди думають, що лінзи можуть завдати шкоди чи травмувати око, проте сучасні засоби контактної корекції виготовляються із високотехнологічних біосумісних гіпоалергенних матеріалів, безпечних для очей. Самі лінзи не можуть зашкодити оку або завдати шкоди. Ризик існує, якщо цілісність виробу порушено або порушено правила зберігання та використання», – сказала вона.

“Крім того, лінзи не так важко доглядати, як про це прийнято думати. Достатньо помістити їх у контейнер із розчином на ніч і змінювати його щоразу після цього. Одноденні лінзи не вимагають догляду, після використання їх викидають і надягають нову пару, що зберігається стерильному розчині”, – додала фахівець.

Раніше офтальмолог перерахувала тривожні симптоми проблем із зором.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2023-09-28