ООН: За останні три місяці російські військові могли вбити 32 українських полонених

Управління комісара ООН з прав людини отримало дані про те, що з грудня 2023 року до лютого 2024-го російські військові могли вбити щонайменше 32 українських військовополонених. 

У доповіді, опублікованій на офіційному сайті Управління, сказано, що експерти ООН отримали незалежне підтвердження принаймні трьох таких випадків, у ході яких було вбито семеро військовослужбовців ЗСУ, які перебували у небоєздатному стані.

Як зазначає Управління ООН, кількість убитих українських полонених — «значно вища, ніж за якийсь попередній період».

У своїй доповіді вони описують випадки вбивства полонених після того, як вони склали зброю або під час допитів.

Зокрема, з посиланням на слова свідків експерти ООН пишуть, що один із російських військових у районі села Роботине у Запорізькій області спочатку вистрілив полоненому ЗСУ у ногу, оскільки той не говорив чітко, а потім убив його двома пострілами у спину.

Читайте також: Доповідь ООН: російські військові в Україні катують, калічать та ґвалтують полонених

У доповіді також докладно описані тортури, які російські військові зазнають полонених українських солдатів, у тому числі побиття, застосування електричного струму, імітація страти та сексуалізоване насильство. У деяких випадках полонених змушували співати державний гімн Росії, позбавляли сну чи забороняли користуватися туалетом.

«Практично всі до одного українські військовополонені, з якими ми говорили, описували, як російські військовослужбовці чи чиновники катували їх в ув’язненні, застосовуючи побиття, електричний шок, змушували залишатися в незручних позах і зазнавали імітації страти. Більше половини з них зазнавали сексуалізованого насильства», — заявив голова моніторингової місії ООН в Україні Деніел Белл.

Експерти ООН також проінтерв’ювали 44 російські військовополонені, які утримуються в Україні.

Військові РФ не говорили про тортури у постійних місцях утримання, проте заявили, що багатьох із них катували чи погано з ними зверталися під час перевезення чи одразу після захоплення в полон.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2024-03-27