Прийом кави людьми з гіпертонією збільшив ризик смерті вдвічі

Дослідницька команда з Університету Осаки виявила, що прийом кави людьми, які страждають на важкі форми гіпертонії, може збільшити ризик смерті від серцево-судинних захворювань удвічі. Висновки роботи описані в Journal of the American Heart Association (JAHA). 

Попередні дослідження показали, що вживання однієї чашки кави на день підвищує можливість вижити після серцевого нападу, а також може запобігти інфарктам або інсультам у здорових людей. Крім того, деякі роботи виявили, що якщо пити регулярно каву, то шанс появи хронічних захворювань, таких як діабет другого типу та деякі види раку, може бути нижчим. При цьому відомо, що занадто велика кількість цього напою підвищує кров’яний тиск і призводить до тривожності, прискореного серцебиття та порушення сну.

Тепер вчені сконцентрували свою увагу на рівні впливу кави та зеленого чаю на осіб із різними ступенями гіпертонії. Вони розділили артеріальний тиск на п’ять категорій: оптимальний і нормальний (менше 130/85 міліметрів ртутного стовпа), високий нормальний (130-139/85-89 міліметрів ртутного стовпа), гіпертонія першого ступеня (140-159/90-99 міліметрів ртутного стовпа) ), другого ступеня (160-179/100-109 міліметрів ртутного стовпа) та третього ступеня (понад 180/110 міліметрів ртутного стовпа). Останні два показники вважалися тяжкою гіпертонією.

У вибірці брали участь понад 6570 чоловіків та понад 12 тисяч жінок віком від 40 до 79 років. Враховувалися такі дані, як результати медичних оглядів та самостійно заповнених анкет, що оцінюють спосіб життя, дієту та історію хвороби. За 19 років спостереження 842 особи померли від причин, пов’язаних із серцево-судинними захворюваннями.

Аналіз показав, що вживання двох або більше чашок кави на день вдвічі збільшило ризик смерті від серцево-судинних захворювань у людей, кров’яний тиск яких становив 160/100 міліметрів ртутного стовпа або вище в порівнянні з тими, хто не пив кави. Разом з тим прийом однієї чашки кави на день не підвищував цю ймовірність для жодної категорії артеріального тиску, так само як і включення в раціон зеленого чаю.

Автори відзначають, що їхні результати ілюструють необхідність контролю споживання кави для осіб з тяжкою формою гіпертонії, оскільки шкідливі властивості кофеїну можуть переважити його захисний ефект. Користь зеленого чаю вони пояснюють наявністю у ньому поліфенолів, які є важливим антиоксидантом із протизапальними властивостями.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2022-12-22