Психолог-сексолог перерахувала головні причини проблем у ліжку

sex_bad

Зникнення інтересу до сексу може бути зумовлене не лише фізіологічними, а й психологічними факторами, зокрема, його можуть спровокувати ревнощі та образи на партнера, впевнена психолог-сексолог. 

Фахівець пояснила, що лібідо — це взаємозв’язок гормональних реакцій тіла, а на гормони найчастіше впливають емоції та психосоматичні реакції. Важливо поставити собі три основні питання — вони дозволять визначити, чи це базове зниження інтересу до сексу, чи немає потягу до конкретної людини.

  • Немає потягу до конкретного партнера чи взагалі нікого не хочеться?
  • Чи є еротичні фантазії?
  • Чи часто буває зараз мастурбація?

За словами психолога, якщо не хочеться лише свого партнера, отже, з лібідо все нормально, і шукати коріння проблеми треба у взаєминах. Важливими чинниками, які можуть спровокувати зниження потягу, вона назвала сварки, образи, почуття провини, ревнощі та відсутність відчуття безпеки поряд із чоловіком.

“Якщо взагалі немає потягу, і воно зникло раптово, необхідно дослідити, що трапилося перед тим, як лібідо стало нижчим, і що відбувається в житті, що «розмножуватися» стало небезпечно. Якщо не хочеться займатися сексом і мастурбувати, значить, у вас загалом зникла потреба у сексуальній розрядці. Якщо ж це бажання є у звичному вигляді, але потягу до партнера немає, ви десь себе обманюєте”, – додала психолог-сексолог.

Серед інших психологічних причин раптового зникнення інтересу до сексу фахівець виділила травматичний досвід: згвалтування, домагання, надмірну увагу чи зауваження, яке зачепило. Також, на її думку, до зниження лібідо можуть призвести незакриті базові потреби у безпеці.

«Їжа, будинок, гроші та інші параметри, які психіка сприймає як зону безпеки, дуже впливають на інтерес до інтимної близькості. У стані “бойової готовності” тілу немає необхідності розмножуватися, і воно відключає потребу у сексі”, – прокоментувала психолог.

На закінчення вона додала, що іноді причина зниження лібідо полягає у звичайній втомі, нестачі сну та відпочинку, неправильному харчуванні та відсутності яскравих, приємних емоцій.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2023-01-15