ПСЖ та «Боруссія» вийшли до 1/2 фіналу Ліги чемпіонів

В обох чвертьфінальних протистояннях Ліги чемпіонів, що завершилися у вівторок, далі пройшли команди, які після перших матчів поступалися різницею в один м’яч. ПСЖ, пропустивши на виїзді першим, з рахунком 4:1 розгромив «Барселону», яка вже в середині першого тайму залишилася вдесятьох, а дортмундська «Боруссія» у дуже гарній боротьбі вдома переграла мадридський «Атлетіко» — 4:2.

Виїзна перемога з рахунком 3:2, здобута минулого тижня “Барселоною” над ПСЖ, зрозуміло, нічого не гарантувала іспанському гранду. Було ясно, що парижани, які за грою і тим більше за складом ніяк не поступаються суперникам, гратимуть на виїзді виключно на перемогу. До того ж цього сезону «Барселона» приймає гостей не на гігантській арені Camp Nou, яка реконструюється, а на Олімпійському стадіоні, розташованому на горі Монжуїк. Фактор свого поля там проявляється не так відчутно, і про це, за словами головного тренера Хаві, не можна було забувати.

Щоправда після гри Хаві говорив про інше — незадовільне, на його думку, суддівство. Спочатку «Барселона» виглядала краще, і перший гол, забитий Рафін’єю після прострілу Ламіна Ямаля, виглядав цілком логічним. Це був уже третій м’яч бразильця у цьому двоматчевому протистоянні, проте стати його головним героєм йому не судилося. Попереду його клуб мав безліч неприємностей, які почалися з видалення уругвайського захисника Рональда Араухо, який отримав від угорського судді Іштвана Ковача пряму червону картку за фол останньої надії на Бредлі Баркола.

Цей епізод, у якому його підопічний, як вважає Хаві, ніяк не награв на таке серйозне покарання, став ключовим. Здобувши чисельну перевагу, ПСЖ на всіх парах подався до перемоги. Ще до перерви рахунок зрівняв Усман Дембеле, який ще минулого сезону грав за «Барселону», а тепер, опинившись на правому фланзі перед своїм колишнім одноклубником Марком-Андре тер Штегеном, замкнув простріл Вітіньї. На початку другого тайму ПСЖ наростив тиск біля чужої брами, і вже сам Вітінья завдав чудового удару в дальній нижній кут, завдяки чому ситуація в парі вирівнялася.

А далі було ще одне вилучення — вже самого Хаві, якого Ковач покарав червоною карткою за неприпустимі емоції на брівці,— і бездоганний пенальті у виконанні Кіліана Мбаппе, призначений за знесення Усмана Дембеле захисником Жоау Канселу. Після цього кілька небезпечних моментів за участю Роберта Левандовського нейтралізував воротар парижан Джанлуїджі Доннаррумма, а Мбаппе наостанок оформив дубль, завершивши найяскравішу атаку ПСЖ, під час якої його футболісти завдали кілька поспіль ударів.

У підсумку – 4:1, і парижани вчетверте в історії досягли півфіналу Ліги чемпіонів. Нагадаємо, що точно з таким же рахунком «Барселона» вдома поступилася ПСЖ три роки тому у першій зустрічі 1/8 фіналу, яка тоді стала вирішальною.

В іншій парі, яку складали дортмундська «Борусія» та мадридський «Атлетико», ситуація змінилася принципово вже за підсумками першого тайму. Німецький клуб, який на виїзді поступився 1:2, протягом п’яти хвилин забив два голи. Першим відзначився Юліан Брандт, який скористався розкішною передачею Матса Хуммельса, виконаною зовнішньою стороною стопи з глибини поля, і з лівого флангу зблизька пробив голкіпера господарів Яна Облака. Другий гол, ударом приблизно з тієї ж точки, але за підсумками стилістично іншої комбінації за участю Джейдона Санчо і Марселя Забітцера, забив голландський захисник «Боруссії» Ян Матсен. Загалом «Борусія» мала значну перевагу, хоча футболісти «Атлетико» теж мали шанси відзначитися. Один із них на самому початку втратив Альваро Мората, який не використовував вихід віч-на-віч зі швейцарським воротарем дортмундців Грегором Кобелем, та й пресинг у виконанні мадридців кілька разів ледь не призвів до неприємностей для господарів.

У перерві головний тренер «Атлетико» Дієго Сімеоне зробив потрійну заміну, і одразу витяг з цього дивіденди. У всякому разі, розрив у рахунку швидко скоротився. Сталося цього розіграшу кутового, який привів до автоголу Хуммельса, який намагався перехопити м’яч і незручно переправив його у свої ворота.

Найактивнішим серед тих, кого Сімеоне кинув у бій у другому таймі, був аргентинський форвард Анхель Корреа. Саме він на радість своєму тренеру зрівняв рахунок, вколотивши м’яч у сітку воріт «Боруссії» під час затяжної атаки. Тоді ще ніхто не знав, що господарям вдасться просто розкішна дві хвилини, яка відправить «Атлетіко» в нокаут. Спочатку форвард Ніклас Фюлкруг, високо вистрибнувши, примудриться головою переправити м’яч у дальній кут після навісу Забітцера, а потім уже сам австрійський півзахисник забив у ворота найдосвідченішого Облака четвертий гол. Ефектна перемога — 4:2 дозволила «Боруссії», яка непоказно виступає під керівництвом головного тренера Едіна Терзіча в Бундеслізі зробити те, що їй не вдавалося з часів Юргена Клоппа — вперше за одинадцять років вийти до півфіналу, де її суперником буде ПСЖ.