Сенат США нарешті погодив законопроект щодо допомоги Україні. Байден просить Конгрес швидко його прийняти

Американські сенатори погодили довгоочікуваний двопартійний законопроект про додаткове фінансування на загальну суму 118 млрд. доларів, який об’єднує виділення коштів на допомогу Україні, Ізраїлю та на зміцнення південного кордону США.

Президент США Джо Байден підтримав законопроект і просить Конгрес не затягувати його прийняття. Початкове голосування очікується в середині тижня, але вже зараз ясно, що законопроект, швидше за все, зіткнеться з серйозним опором у Палаті представників, де більшість належить республіканцям.

Сенатори не могли домовитись з осені минулого року. Основна причина була у розбіжностях республіканців з демократами щодо заходів щодо зміцнення кордону з Мексикою та посилення імміграційної політики. Республіканці вимагали посилити контроль над кордоном із Мексикою та зробили це умовою обговорення будь-якої додаткової допомоги Україні.

Загальна сума додаткового фінансування становить понад 118 млрд. доларів.

З них 60,06 млрд. доларів сенатори пропонують направити на підтримку України, 14,1 млрд. – на допомогу Ізраїлю, 20,23 млрд. – на забезпечення безпеки кордону з Мексикою, 4,83 млрд. – на підтримку партнерів США в Індо-Тихоокеанському регіоні, 2,44 млрд – Центральному командуванню США та 2,44 – на підтримку операцій у Червоному морі.

Проблеми нелегальної імміграції на кордоні та вибори

«Пріоритети в цьому законопроекті є надто важливими, щоб їх ігнорувати, і надто важливими, щоб дозволити політиці заважати», — заявив лідер більшості в сенаті демократ Чак Шумер.

Лідер республіканців у сенаті Мітч МакКоннелл також підтримав законопроект, зазначивши, що республіканці “не зможуть отримати більш вигідну угоду”.

Законопроект зіткнеться з опозицією консервативніших республіканців. Вони орієнтуються на позицію Дональда Трампа, який, напевно, буде кандидатом від Республіканської партії на президентських виборах.

Трамп уже говорив, що виступає проти запропонованої угоди про кордон, яку обговорювали сенатори.

Імовірний кандидат хоче використати проблему кордонів проти Байдена на листопадових президентських виборах і вважає за недостатні передбачені в законопроекті заходи щодо боротьби з нелегальною імміграцією.

“Погана прикордонна угода – це набагато гірше, ніж взагалі ніякої прикордонної угоди”, – написав Трамп на своєму сайті Truth Social.

Спікер Палати представників Майк Джонсон, який спочатку зайняв своє місце завдяки лояльності Трампу, також говорив, що в нинішньому вигляді законопроект, який готують сенатори, шансів у палаті немає.

У суботу Джонсон сказав, що наступного тижня відбудеться голосування щодо законопроекту про допомогу Ізраїлю на 17,6 млрд. доларів без додаткових грошей Україні.

Конгрес з осені не може ухвалити новий бюджет на підтримку України. За цей час раніше виділені кошти майже вичерпалися та обсяги американської військової допомоги Києву значно скоротилися.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2024-02-05