Кардіолог назвала спосіб їсти м’ясо без шкоди для серця

Кардіолог порадила з’їдати не більше ніж 350-500 грамів м’яса на тиждень. Вона розказала про спосіб їсти м’ясо без шкоди для серця. 

Лікар зазначила, що наукою доведено зв’язок між вживанням червоного та переробленого м’яса у великій кількості та розвитком серцево-судинних захворювань, цукрового діабету II типу та деяких видів раку.

За словами фахівця, річ у тому, що червоне м’ясо, як і інші продукти тваринного походження, містить насичені жирні кислоти. Через їх надлишок у крові зростає рівень «поганого» холестерину низької щільності, а він провокує утворення атеросклеротичних бляшок на стінках судин, заважає нормальному кровообігу та призводить до інфарктів чи інсультів.

“Хімічна сполука триметиламіноксиду (ТМАО) підвищує рівень хронічного низькорівневого запалення в організмі, що провокує ряд хронічних захворювань, у тому числі серцево-судинних. ТМАО синтезується в печінці, але його попередники, протеїни Л-карнітин і холін містяться в яловичині, баранині та свинині”, – додала кардіолог.

Найнебезпечнішими для здоров’я є продукти з переробленого м’яса: ковбаси, сосиски, копченості, вважає кардіолог. Для їхнього виробництва використовують сіль, а вона змушує судини звужуватися. Крім цього, сіль призводить до затримки рідини в організмі. Від цього утрудняється кровообіг, і зростає навантаження на серце. Тому практично всім, але особливо людям із гіпертонією та серцевими хворобами слід вживати менше солі.

“Варене або тушковане м’ясо корисніше, ніж смажене. Під впливом високих температур у скоринці на його поверхні утворюються канцерогенні речовини”, – додала кардіолог.

Для підтримки здоров’я із раціону бажано повністю виключити перероблене м’ясо, а при покупці слід обирати нежирні сорти червоного м’яса, зазначила лікар. Крім того, рослинні альтернативи м’ясним продуктам — це слушний варіант для тих, хто прагне скоротити споживання м’яса, але зберегти ті ж смакові відчуття.

За твердженням спеціалістки, сліпе тестування показало, що за смаком вони практично не відрізняються від продуктів із м’ясного фаршу, але при цьому містять корисні ненасичені жири та харчові волокна. А деякі бренди рослинних котлет взагалі додатково збагачують продукцію вітамінами, у тому числі вітаміном В12, залізом і цинком.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2022-11-30