Вважає себе гуру тантричного сексу та слухає поради померлого пса: Що відомо про нового президента Аргентини?

Серед шанувальників Хав’єр Мілей уславився божевільним через свою лютість і неслухняну копію волосся, яка схожа на перуку. Сам політик називає себе левом і в прийнятті важливих рішень керується порадами собак. Він вважає, що статеве виховання — це змова, яка покликана руйнувати сім’ї, і щиро пишається своєю минулою роботою тренера з тантричного сексу. Як живе людина, яка зуміла стати президентом Аргентини, незважаючи на бажання заборонити аборти та дозволити продаж людських органів, — у матеріалі «Запорізьких вістей». 

Політик із бензопилою в руці

Кілька років тому Хав’єр Мілей був лише публічною персоною, чиї нецензурні висловлювання проти правлячого класу та державних витрат підвищували рейтинги аргентинських ЗМІ. На той час політичні експерти навряд чи могли припустити, що він має реальний шанс очолити другу за величиною економіку Південної Америки. Але радикальні проекти 53-річного Мілея, спрямовані на заборону інфляції та поширення соціалізму в суспільстві, допомогли йому отримати масштабну підтримку.

Головна ідея його економічного плану – замінити місцеву валюту песо на долар США. Ще будучи кандидатом у президенти, аргентинець заявив, що у разі перемоги на виборах не збирається розвивати відносини з Росією, Китаєм та Бразилією та вступати до БРІКСу. Своїми пріоритетними союзниками він вважає США та Ізраїль.

Мілей неодноразово заявляв, що єдиний спосіб покінчити з інфляцією, яка в Аргентині перевищила 140 відсотків, — завадити політикам продовжувати друкувати гроші. Насамперед він має намір позбутися Центробанку, вважаючи його шахрайством, а також «механізмом, за допомогою якого політики обманюють добрих людей». А ще він прихильник біткоїна: у ньому Хав’єр бачить «повернення грошей його початковому творцеві приватному сектору».

Новий президент підтримує австрійську школу економічної думки і вважає себе короткостроковим монархістом, але при цьому філософським анархо-капіталістом. Він називає Аргентину податковим пеклом і виступає за швидке скорочення державних видатків. Для цього він, зокрема, пропонує ліквідувати половину міністерств, включаючи міністерства охорони здоров’я та освіти.

Мілей проводив передвиборчу кампанію із заведеною бензопилою в руці – «символом глибоких змін».

Хав’єр Мілей зневажає феміністичну повістку і виступає проти абортів, які Аргентина узаконила останніми роками. Крім того, він заохочує вільне носіння зброї, легалізацію наркотиків та продаж людських органів, а також висміює уявлення про роль людей у зміні клімату. У своєму виступі на телебаченні політик охрестив Папу Франциска імбецилом за захист соціальної справедливості та назвав главу Римо-католицької церкви представником зла на землі.

До того ж, Хав’єр Мілей відкрито захоплюється Дональдом Трампом. Наслідуючи гасло останнього «Повернемо Америці колишню велич», він заявив, що теж поверне свою країну в період величі. Щоправда, журналісти так і не змогли визначити, який саме період він мав на увазі. «Аргентина збирається повернути собі те місце у світі, яке вона ніколи не мала втрачати», — сказав президент на своєму переможному мітингу минулої неділі.

Тантричний секс та «головна любителька бікіні»

Син водія автобуса та домогосподарки з Буенос-Айреса, майбутній президент не любив поширюватись у пресі про своє дитинство. Мілей зізнавався, що його юні роки були затьмарені напруженими стосунками з батьком. Сьогодні єдиним членом сім’ї, з яким у нього склалися близькі стосунки, є сестра Каріна Мілей. Вона керувала його передвиборчою кампанією, а він називав її босом і архітектором свого приходу до влади.

У молодості Хав’єр грав у триб’ют-групі Rolling Stones та був воротарем у молодіжному дивізіоні футбольного клубу «Чакаріта». Але в період гіперінфляції кінця 1980-х він вирішив залишити футбол і зайнятися економікою.

Закінчивши Університет Бельграно, він здобув ступінь бакалавра економіки. Потім — два ступені магістра в Інституті економічного та соціального розвитку та Університеті Торкуато-ді-Телла. Понад 20 років викладав у різних вузах Аргентини та інших країн макро- та мікроекономіку, математику для економістів, монетарну політику, фінансові теорії та теорії економічного зростання. Брав участь у конференціях, писав наукові праці, видавав книжки. З 2012 року Мілей почав публікувати статті у ЗМІ та виступати на телебаченні — завдяки цьому він набув широкої популярності.

Під час своїх виступів по ТБ Мілей говорив не лише про економіку та політику. Якось він заглибився у своє особисте життя і зізнався, що в його резюме значиться робота тренером по тантричному сексу, за часів якої він не відчував оргазм до трьох місяців. Крім того, він відкрито розповідав про те, як неодноразово брав участь у груповому сексі, та роздавав поради публіці.

Протягом більшої частини життя у Мілея не було серйозних романтичних відносин через брак часу на побачення і, як відомо, у нього немає друзів. Проте минулого літа він завів роман із актрисою Фатімою Флорес, яка прославилася завдяки пародіям на екс-віце-президента Аргентини Крістіну Фернандес де Кіршнер.

У дитинстві Флорес займалася хокеєм, але у підлітковому віці їй довелося залишити спорт через анорексію. Вона скаржилася, що хвороба сильно вплинула її життя. Впоратися з недугою дівчині допомогла Біблія: завдяки читанню Святого Письма вона почала більше любити себе і приймати своє тіло.

“Коли я дивилася на себе в дзеркало, я не бачила реальності. Я всім брехала, що їла. У мене почалися гормональні проблеми, і я важила трохи більше ніж 40 кілограмів. Тоді лікарі зрозуміли, що я нічого не їм. Моя самооцінка була на самому дні”, – розповіла  Фатіма Флорес.

У юності Флорес була старанною ученицею і вважала за краще триматися в тіні. Все змінилося, коли вона стала пародувати вчительку Норму Кауфман, яка писала на дошці в рукавичках через алергію на крейду і при цьому мала особливу манеру мови. Випадково відкривши здатність до пародії, майбутня зірка реалізувала їх на сцені.

Флорес завоювала любов аргентинців не лише завдяки акторському таланту, а й провокаційному контенту. Її прозвали «головною аматоркою бікіні» — у соцмережах її фотографіями в різнобарвних купальниках милуються понад мільйон передплатників. Проте кадрами із коханим Флорес ніколи не ділиться — дівчина не любить виставляти особисте життя напоказ.

Флорес та Мілей познайомилися на початку грудня 2022 року на авторській телепрограмі актриси Мірти Легран. Тоді вони почали надавати один одному знаки уваги. А через кілька місяців аргентинська журналістка Марина Калабро зробила офіційну заяву про їхній роман. І все ж досі неясно, чи стане Флорес справжньою першою леді чи залишиться у статусі лише коханої президента.

Собаче кохання

На сьогоднішній день єдине кохання Мілея, про яке достеменно відомо пресі, — це його вихованці. Фінішуючи першим на президентських виборах, він поспішив подякувати «найкращим стратегам» — англійським мастифам, яких він називає своїми чотирилапими дітьми.

Тісні стосунки Хав’єра з домашніми тваринами почалися в 2004 році, коли він завів англійського мастифа і дав йому прізвисько Конан на честь героя фільму 1982 «Конан-варвар». Мілей сказав, що собака став його «справжнім і найбільшим коханням» і що він побачив у ньому «буквально свого сина». Самотній і бездітний президент похвалив 90-кілограмового пса за те, що він завжди був поряд і став його найближчим другом.

Після смерті Конана у 2017 році Мілей прийшов до медіуму, щоб поспілкуватися з улюбленим улюбленцем. Під час цієї розмови Конан нібито доручив господареві стати президентом Аргентини. Сам Хав’єр вважає, що вони з собакою зустрілися в минулому житті понад дві тисячі років тому як гладіатор і лев у римському Колізеї. Однак вони не стали битися на смерть, оскільки їм судилося об’єднати сили в майбутньому. На думку політика, це було пророцтво його майбутньої президентської кампанії.

Спустошений втратою через рік після смерті Конана Мілей заплатив близько 50 тисяч доларів компанії PerPETuate за клонування пса з використанням його ДНК. Так на світ з’явилися п’ять цуценят, яких Хав’єр назвав на честь Конана, а також економістів Мюррея Ротбарда, Мілтона Фрідмана і Роберта Лукаса — Мюррей, Мілтон, Роберт і Лукас. Нинішнього клону Конана президент називає своїм сином і не робить відмінності між ним і «оригінальним» Конаном, тоді як решта чотирьох собак стала його «онуками».

Аргентинський журналіст Хуан Луїс Гонсалес, який стурбований вибором такого «нестабільного лідера» в і без того «нестабільної» країні, написав несанкціоновану біографію Хав’єра Мілея під назвою «Безумець». В інтерв’ю іспанській газеті 20minutos автор заявив, що Мілей «переконаний, що поради собак допомагають йому в різних галузях: одна — в політиці, інша — в економіці, а третя дає йому загальні поради».

“Людина, яка вершитиме долю країни, прокидається щодня, проводить спіритичні сеанси із собаками, а потім на їх основі видає указ. Це шокує”, – написав  журналіст Хуан Луїс Гонсалес.

А коли самого Мілея запитали про його дивний вибір наставників, він не заперечував їхнього генія.

«Кажуть, що собаки визначають мої стратегії, еге ж? Що вони схожі на “стратегічний комітет”? Це — найкращий стратегічний комітет у світі. Скажіть мені, коли аутсайдер досягав того, чого ми досягли за два роки? Так ось, це — найкращі політичні аналітики у світі», — висловився президент у розмові з The Economist.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2023-11-22