Гінеколог попередила про небезпеку зачаття у стані алкогольного сп’яніння

beremennost

Про небезпеку зачаття дитини у стані алкогольного сп’яніння попередила гінеколог. Вона заявила про зв’язок сексу з нетверезим партнером та ризик позаматкової вагітності. 

«Алкоголь знижує активність сперматозоїдів. У процесі розпаду частинки алкоголю проникають у насіннєву рідину, змінюючи її структуру. “Покалічений” сперматозоїд стає не здатним до зачаття»

Якщо алкоголь вживати постійно, то, за словами експерта, хворих сперматозоїдів стає занадто багато. Коли хворий сперматозоїд із генетичними змінами потрапляє у яйцеклітину, зростає ризик народити дитину з патологіями. Абсолютно нові, здорові сперматозоїди дозрівають лише через три місяці після відмови від алкоголю, наголосила Мусічова.

На жіночий організм алкоголь також впливає негативно: збільшує кількість «холостих» циклів, в яких зачаття не може статися. Крім того, репродуктивна функція жінки згасає, що може призвести до безпліддя.

«Що ж стосується зачаття у стані алкогольного сп’яніння, тут багато залежить від чоловіка. Справа в тому, що яйцеклітина дозріває раніше, і якщо жінка якийсь період не вживала алкоголь, то один або навіть два келихи вина в особливий вечір не вплинуть на плід. З чоловіками ж не все так однозначно: алкоголь у моменті проникає у насіннєву рідину». 

Гінеколог пояснила, що зачаття від п’яного партнера може закінчитися позаматковою вагітністю або відшаруванням плодового яйця.

Основні наслідки, до яких може призвести “п’яне” зачаття, – народження дитини із заячою губою або вовчою пащею, обумовлене мутацією певних генів, а також розвиток у плоду вади серця. Крім того, батьки можуть зіткнутися з психічними аномаліями та фізичними вадами дитини, якщо мати зловживала алкоголем під час вагітності.

Лікар додала, що особливо критично вживання алкоголю майбутньою матір’ю в перший триместр, коли формуються органи та всі системи малюка. Однак якщо не йдеться про хронічний алкоголізм, сильно турбуватися не варто. Швидше за все, організм здорової мами захистить плід від негативної дії спиртного.

«При систематичному вживанні алкоголю під час вагітності мати наражає на велику небезпеку здоров’я малюка. І навіть якщо відразу після народження жодних патологій не буде виявлено, не факт, що вони не випливуть потім. Йдеться про порушення слуху, зору, проблеми з концентрацією уваги, затримку в розвитку, емоційну нестабільність». 

Насамкінець фахівець порекомендувала відмовитися від вживання алкоголю на весь період підготовки до зачаття та подальшого виношування.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2023-04-03